BOTOX
Botox to szybka,nie inwazyjna metoda usuwanie zmarszczek mimicznych. Jest to prosta, niechirurgiczna metoda tymczasowego wygładzania zmarszczek na czole pomiędzybrwiamii koło oczu. Botox to oczyszczone proteiny wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum.
Jego działanie polega na rozluźnieniu mięśni ,które pracują nadmiernie I przywróceniu im prawidłowego lub lekko obniżonego napięcia. - dzięki czemu następuje wyraźne wygladzenie skóry i całkowita lub częściowa likwidacja zmarszczek na czole i pomiędzy brwiami. Preparat podawany jest płytko domięśniowo w miejsce powstawania zmarszczek. Zabieg trwa kilkanaście minut i nie pozostawia śladów.

Najczęściej botox podajemy w górnej części twarzy na tzw. „lwie zmarszczki”, zmarszczki czoła oraz kurze łapki. Każdorazowo przed podaniem lekarz ocenia mimikę i anatomię twarzy pacjenta dobierając indywidualne dawki i miesca podania.

Od dnia zabiegu do pojawienia się relaksacji mięśni mija kilka do kilkunastu dni.
Efekt utrzymuje się 8-12 miesięcy.

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, oraz u osób z ogólnymi zaburzeniem funkcji mięśni np. Miastenia gravis , osób leczonych antybiotykami z grupy aminoglikozydów lub spektynomycyny, oraz osób z infekcją skóry.

przed po

 

MEZOTERAPIA
Mezoterapia to genialna metoda profilaktyki przeciwko starzeniu się skóry.
Polega ona na dostarczeniu substancji odżywczych za pomocą mikro nakłuć śródskórnych
w odpowiedne miejsca, takie jak twarz, szyja, dekolt, dłonie. Należy tu dodać, że substancje odżywcze zawarte w kremach wnikaja w skóre zaledwie w 7-9 %
tutaj substancje regenerujące, odżywcze I uelastycznijące są dostarczane bezpośrednio w skórę co decyduje o ich ogromnej skuteczności.
Wstrzykiwane roztwory nazywane są koktajlami.
Stanowią mieszankę substancji rewitalizujących i regenerujących i są dobierane indywidualnie pod kątem danego pacjenta.
Pacjent przed zabiegiem zostaje znieczulony odpowiednim kremem.
Zabieg trwa w zależności od okolicy od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
Widoczne mikronakłucia utrzymuja się od kilku godzin do kilku dni w zależności od oklolicy, rodzaju skóry I intensywności zabiegów ,gdyz z każdym kolejnym zabiegiem skóra zmienia się I wzmacnia tak też mniej widoczne są miejsca nakłuć a wzrasta intensywność działąni preparatów.


KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy nie jest rynkową nazwą jakiegoś tajemnego, wynalezionego w laboratorium, związku. Występuje naturalnie w ludzkiej skórze. To polisacharyd, czyli cukier złożony, który odznacza się wyjątkową chłonnością. Natura uczyniła go odpowiedzialnym za wiązanie wody.
W efekcie chroni skórę przed wysychaniem i wiotczeniem. Umie też zwalczać wolne rodniki, sprawców przedwczesnego obumierania komórek i w efekcie procesu starzenia. Stanowi skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, dlatego (w ograniczonym oczywiście zakresie) ludzka skóra nie ulega degradacji po ekspozycji na silny wiatr, niskie temperatury, czy ostre słońce.
Z wiekiem kwasu hialuronowego w organizmie mamy coraz mniej. Obniżone nawilżenie skóry sprawia między innymi, że włókna kolagenowe tracą elastyczność, ich liczba ulega zmniejszeniu,
a to już jest bezpośrednią przyczyną pojawienia się zmarszczek I brupogłębienia bruzd anatomicznych twarzy.
To naturalny, nieuchronny proces starzenia rzecz w tym, ,że dzisiaj możemy go opóźniać.

Wskazania:
- modelowania ust
- modelowanie ust i twarzy u pacjentów zokreślonymi wadami zgryzu wpływającym na rysy
  twarzy
- odświeżania ust
- spłycenia bruzd wargowo-nosowych
- modelowania konturu twrazy
- modelowania okolicy policzkowej przez ich podniesienie co znacznie odmładza twarz zwłaszcza
  u osób z niedorozwojem szczęki po leczeniu ortodontycznym

 

przed po

 

PEELING MEDYCZNY
Wskazania:
- trądzik ( wybrane odmiany) ,blizny potrądzikowe
- rozjaśnienie skóry
- lepsze napięcie
- odświeżenie przed zabiegami takimi jak mezoterapia

Polega na nałożeniu przez lekarza na skórę warstwy preparatu zawierającego alfahydroxykwasy, betahydroxykwasy, TCA lub inne substancje złuszczające.
W trakcie aplikacji preparatu może wystąpić niewielkie uczucie pieczenia.
Następnie lekarz neutralizuje działanie kwasu specjalnym neutralizatorem, która przerywa jego działanie.i obmywa wodą.
Po neutralizacji nakładany jest krem łagodzący lub maska. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest gładka, lepiej napięta i wygląda świeżo. Po niektórych peelingach (np. kwas salicylowy) mogą wystąpić przejściowe zaczerwienienia, po innych (Yellow Peel, peeling pirogronowy) występuje niewielkie złuszczanie trwające kilka dni. Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia. Częstotliwość wykonywania peelingu zależy od rodzaju użytego preparatu oraz problemu skóry. Na początku kuracji warto wykonać serię kilku zabiegów co 2–4 tygodnie, a następnie podtrzymać uzyskany efekt aplikując 2–3 zabiegi w roku

 

przed po

 

 

NICI SILHOUETTESOFT bezoperacyjny lifting twarzy
to małoinwazyjny zabieg, którym możemy korygować:
- opadanie policzków
- opadanie powiek , łuków brwiowych
- opadający podbródek

SilhouetteSoft – jest przeznaczony dla osób, które chcą walczyć z wczesnymi oznakami starzenia- opadaniem konturów twarzy. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym,
a zabieg trwa ok 30 minut I nie wymaga hospitalizacji.
Najlepszymi kandydatami do zabiegu SilhouetteSoft są pacjenci w dobrej ogólnej kondycji fizycznej, z racjonalnie normalną grubością skóry. Jest to również doskonała alternatywa dla pacjentów, którzy mieli wcześniej wykonany tradycyjny lifting I chcieliby dodatkowo skorygować opadanie tkanek w określonych partiach twarzy.


REGENERIS
jest to osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki I czynniki wzrostu z twojej własnej krwi ,które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność . W efekcie staje się ona gładsza ,bardziej elastyczna I wyraźnie młodsza.
Regeneris jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR ) czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Wskazania
poprawa wyglądu takich miejsc jak:
- policzki
- fałdy nosowo-wargowe
- okolice oczu ( kurze łapki ,cienie pod oczami),powieki
- usta, podbródek, czoło
- fałdy na szyi I karku
- dekolt
- dłonie
- wypełnianie blizn po trądziku
- łysienie,wypadanie włosów
- skóra naczynkowa