Pierwszą i każdą kolejną wizytę należy umawiać w rejestracji. Podczas pierwszej wizyty lekarz bada zęby i zgryz pacjenta. Jeśli zajdzie potrzeba noszenia aparatw ortodontycznych, lekarz weźmie wyciski i skieruje do pracowni rentgenowskiej celem wykonania zdjęć. Nasz gabinet dosponuje wysokospecjalistycznym sprzętem RTG wykonującym zdjęcia w systemie cyfrowym. Pacjent naświetlany jest parokrotnie mniejszą dawką promieni niż w przypadku tradycyjnego naświetlania.
Podczas kolejnej wizyty po przeanalizowaniu zdjęć oraz modeli diagnostycznych lekarz przygotuje opinię lekarską, która będzie zawierać diagnozę, informacje o planie leczenia, oraz kosztach i czasie trwania leczenia.
 

Wprowadzenie
Pierwsza wizyta to czas na zapoznanie się, wysłuchanie pacjenta i poznanie jego oczekiwań.
To cenna chwila do nawiązania trwałej relacji opartej na zaufaniu.
Analiza twarzy stanowi pierwszy ważny krok, który należy podjąć, gdy mówimy o całościowym programie zabiegów. Nowa filozofia to interdyscyplinarne podejście do wyglądu twarzy, wewnątrz oraz wokół jamy ustnej.
Przedmiotem zainteresowania są zęby, ich kolor, zgryz, skóra, tkanki miękkie, ale przede wszystkim wizerunek, aspiracje i dobre samopoczucie pacjenta.
Plany zabiegów ortodontycznych muszą współgrać z zabiegami, którym poddaje się tkanki miękkie twarzy, podobnie jak do cennego obrazu dobiera się piękną ramę.
Specjalistka przekonuje, że pełne usta, podniesione policzki czy spłycone bruzdy nosowo-wargowe to efekty zabiegów w gabinecie łączących ortodoncję i medycynę estetyczną.
Medycyna estetyczna stosuje preparaty wolumetryczne  (np. kwas hialuronowy) w celu odbudowy objętości twarzy. Tymczasem stomatologiczna terapia anti-aging zaczyna od fundamentu, odbudowując najpierw kostny szkielet, czyli fundament twarzy.
I to w sposób trwały. Skóra odzyskuje właściwe podparcie, usta stają się pełniejsze, policzki przestają się zapadać.
Leczenie ortodontyczne koncentruje się na rozszerzeniu łuków zębowych, co rozładowuje stłoczenia zębów a przy okazji ma spektakularny wpływ na poprawę rysów twarzy- Zorientowano się, że oprócz prawidłowego zgryzu po zdjęciu aparatu dostajemy
w prezencie uwypuklenie okolicy podnosowej, zmianę położenia brody no i oczywiście pełniejsze i mniej podatne na zmarszczki usta.
Aby to wszystko osiągnąć trzeba na pierwszej wizycie dobrze wsłuchać się w potrzeby pacjenta.
Zebrać dane i materiały służące do analizy twarzoczaszki, twarzy i zgryzu.


Pierwsza wizyta
W tym celu wizytę rozpoczynamy szczegółowym wywiadem dopasowanym do płci, wieku i oczekiwań pacjenta.
Następnie są na miejscu wykonywane zdjęcia do analiz w systemie cyfrowym co gwarantuje znikomą dawkę promieni i powtarzalność zdjęć.
Zdjęcia omawiane są w trakcie wizyty, a zdjęcie cephalometryczne omawiane jest szczegółowo po analizie na drugiej wizycie.
Pobierane są wyciski szczęk masą alginatową, aby można było wykonać dokładne modele diagnostyczne ,a następnie poddać je analizie.
Wizytę kończymy sesją zdjęciową twarzy i zgryzu.

Druga wizyta
Druga wizyta jest niezwykle ważna i powinny na nią przyjść wszystkie osoby, które będą decydowały o wyborze aparatu, jego cenie i czasie leczenia. To podanie wyników analiz i zaproponowanie tych metod leczenia, które w danym przypadku można zastosować. Czasami jest ich kilka, a czasami wręcz tylko jedna dwie możliwości jest to uzależnione od budowy czyli architektury twarzy, wady, wieku pacjenta itp.
Omawiamy wtedy zaproponowane metody ich zalety i mankamenty, czas leczenia, rodzaje aparatów, wymogi do ich zastosowania np. idealna higiena jamy ustnej, wyeliminowanie twardych pokarmów itp.
Wizyta kończy się planem leczenia.