diagnostyka
radiologiczna

DIAGNOSTYKA RADIOLOGICZNA

Diagnostyka radiologiczna pozwala na rozpoznanie stanu zębów, kości żuchwy i szczęki oraz na obserwację zmian patologicznych, np. próchnicy, torbieli oraz stanów nowotworowych.

Diagnostykę radiologiczną stosuje się w celu zobrazowania zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych szczęki i żuchwy. Dzięki diagnostyce obrazowej można szczegółowo przeanalizować układ zębów co jest bardzo ważne w leczeniu ortodontycznym, protetycznym i implantologicznym. Diagnostyka radiologiczna pozwala wykryć próchnicę na powierzchniach stycznych zębów.

Gabinet Kubiak Clinic w ramach diagnostyki radiologicznej wykonuje zdjęcia ortopantomograficzne,zdjęcia zatok, stawów skroniowo-żuchwowych, zdjęcia cephalometryczne oraz punktowe poszczególnych zębów.

Dział diagnostyki radiologicznej w Kubiak Clinic prowadzi …

Co to jest panorama?

Najczęściej wykonywany rodzaj zdjęcia stomatologicznego nazywany jest panoramą. Przedstawia ono szczękę i żuchwę wraz ze wszystkimi strukturami, tj. zatokami, stawami skroniowo-żuchwowymi oraz kośćmi. Powinno się je wykonywać raz na 2-3 lata lub częściej, jeśli są ku temu wskazania medyczne. Warto gromadzić takie zdjęcia, gdyż są skarbnicą wiedzy o zmianach, które zachodzą w naszej jamie ustnej.

Posiadamy najwyższej klasy światowej urządzenie rentgenowskie.

Pracujemy na najlepszych na świecie i najnowocześniejszych modelach aparatów RTGI RVG  gwarantujących śladowe dawki promieniowania, gdyż bezpieczeństwo naszych pacjentów i naszego personelu jest dla nas najważniejsze.

CS 2100

Wewnątrzustny aparat rentgenowski o wysokiej częstotliwości (najwyższa na rynku 300 kHz). Gwarantuje wysoką precyzja obrazowania. Wyposażony jest w nowoczesny kształt tubusa i sterownika. System zawiera zasięgi ramion aparatu: 170 cm, 188 cm, 205 cm.

CS 8100

Najbardziej innowacyjny PANTOGRAF na świecie. Gwarantuje unikalne i wyjątkowo łatwe pozycjonowanie. Wyposażony jest w najnowszej generacji sensor CMOS. Posiada funkcję skanów cienkowarstwowych „2D+. Zawiera moduł CS ADAPT.

Zapraszamy