Licówki porcelanowe

Rozwój dziedziny jaką jest protetyka stomatologiczna daje nam ogromne możliwości zlikwidowania wszystkich estetycznych niedoskonałości zębów, a co za tym idzie osiągnięcia wymarzonego hollywoodzkiego uśmiechu. Jednym z nowoczesnych, bezpiecznych i najlepszych uzupełnień są licówki porcelanowe, które mają postać cienkich płytek na stałe przyklejanych do przedniej części naturalnego zęba.

W naszym gabinecie Kubiak Clinic oferujemy zabieg licowania zębów, a także inne usługi (m.in. z zakresu protetyki oraz stomatologii estetycznej), którymi kreujemy piękne uśmiechy a Pacjenci cieszą się nimi przez lata.

Zalety licowania zębów

Licowanie zębów pozwala w stosunkowo krótkim czasie uzyskać piękny, śnieżnobiały uśmiech, pozbawiony niedoskonałości i przebarwień. Dzięki zastosowaniu licówek porcelanowych i kompozytowych możemy:

  • wyrównać lekkie wady zgryzu;
  • poprawić kształt zębów;
  • odbudować ukruszony ząb;
  • maskować uciążliwe przebarwienia i nieestetyczne wypełnienia;
  • poprawić ogólny wygląd zgryzu;
  • korygować kolor szkliwa;
  • pozbyć się niechcianych przerw między zębami;
  • wyeliminować problem diastemy.

Proces założenia licówek jest bezpieczny i bezbolesny – może być wykonany po ówczesnym szlifowaniu szkliwa lub bez żadnej ingerencji w powierzchnię zęba. O metodzie, rozmiarze licówek, sposobie ich nakładania, a także ilości – decyduje protetyk, który po przeanalizowaniu stanu jamy ustnej oraz zgryzu podejmie decyzję o najlepszym rozwiązaniu protetycznym.

Jak przebiega zabieg licowania zębów?

Decydując się na zabieg licowania zębów w gabinecie, należy pamiętać o uprzedniej konsultacji stomatologicznej, na której Pacjent może opowiedzieć o swoich oczekiwaniach dotyczących wyglądu licówek. Drugim krokiem jest przeprowadzenie precyzyjnej diagnostyki, dzięki której możemy ocenić warunki anatomiczne Pacjenta i dostosować plan leczenia biorąc pod uwagę jego potrzeby. Przed założeniem licówek konieczne jest wyleczenie ewentualnych ubytków.

Zabieg licowania zaczyna się od delikatnego preparowania tylko jednej powierzchni zębów przeprowadzonego w znieczuleniu miejscowym. W naszej Klinice zawsze dbamy o to, by ingerencja w strukturę naturalnych zębów była minimalna. Ponadto przygotowywany jest wycisk lub skan 3D, na podstawie którego doświadczony technik dentystyczny przygotowuje porcelanowe licówki. Na kolejnej wizycie, lekarz przymierza wykonane licówki do zębów pacjenta, sprawdzając czy ich kolor i kształt pokrywa się z oczekiwaniami. Jeśli tak, płytki są przygotowane i zamocowane do przedniej części zębów pacjenta.

Informujemy, że w ramach usług protetycznych w naszej Klinice oferujemy także inne rozwiązania, takie jak korony zębowe oraz bonding.

Licówki bez szlifowania

Alternatywą dla standardowych licówek są licówki bez preparacji (czyli szlifowania zdrowych zębów). Licówki bez konieczności szlifowania to innowacyjne, nowoczesne oraz bezbolesne rozwiązanie, by uzyskać natychmiastową zmianę w wyglądzie zębów.

W naszej Klinice wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów i proponujemy taką możliwość, wprowadzając usługę licówek bez szlifowania, na których zależy szczególnie tym z Państwa, którzy za pomocą tej metody chcą jedynie delikatnie poprawić wygląd zębów, nieznacznie skorygować ich kształt, czy zakryć nieestetyczne ukruszenia lub uzupełnienia.

Ten rodzaj licówek pozwala całkowicie wykluczyć etap preparacji, co oznacza, że po ewentualnym ściągnięciu czy wymianie licówek – naturalne zęby Pacjenta pozostaną w nienaruszonym stanie! Mimo innowacyjnego podejścia do licówek – w żaden sposób nie odstają one od klasycznych zarówno pod względem trwałości, jak i wygody użytkowania. O wszelkich przeciwwskazaniach, a także możliwościach założenia – decyduje stomatolog lub protetyk po konsultacji.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to rozwiązanie alternatywne dla licówek porcelanowych lub licówek bez szlifowania. Zabieg ten jest polecany dla osób, które oczekują natychmiastowych efektów, ponieważ ten rodzaj licówek wykonywany jest w gabinecie, a ich założenie obywa się w ciągu jednego dnia. Decydując się na takie rozwiązanie należy wziąć pod uwagę, że wybór licówek kompozytowych nie daje tak długotrwałych efektów jak licówki porcelanowe czy bez szlifowania.

Biorąc pod uwagę niską ingerencję w naturalną strukturę zęba, licówki kompozytowe z czasem można wymienić na licówki porcelanowe.