PROTETYKA

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odtwarzaniem odpowiedniego zgryzu i wyglądu zębów, w związku z ich utratą lub mocnym uszkodzeniem. Protetykę stomatologiczną stosuje się w sytuacji, gdy nie jest możliwe zastosowanie metod stomatologii zachowawczej. 

Protetyka stomatologiczna jest traktowana jako najbardziej osobista dziedzina stomatologii. Każdy przypadek pacjenta kwalifikującego się do leczenia protetycznego wymaga indywidualnego podejścia. Przed podjęciem decyzji o stosowanej metodzie leczenia dokonywany jest wywiad oraz badanie. Na podstawie wyników wywiadu i badań lekarz prowadzący sugeruje najlepsze rozwiązania dla pacjenta i przedstawia jak powinno wyglądać leczenie. Następne działania uzależnione są od decyzji pacjenta. Pacjent jest informowany o efektach jakie przyniesie leczenie oraz o kosztach leczenia. Pacjent podejmuje decyzję jakiej jakości uzupełnienia zostaną zastosowane i w jakim okresie czasu zostanie przeprowadzony proces leczenia.

Protetyka stomatologiczna oferuje specjalistyczne rozwiązania w postaci koron , koron na implantach licówek oraz mostów.

Gabinet Kubiak Clinic w ramach protetyki stomatologicznej specjalizuje się w odbudowie brakujących, uszkodzonych, nieestetycznych tkanek zęba przy pomocy korony zębowej, korony osadzonej na implancie, licówkach bądź mostach protetycznych. Wykonujemy również wkłady  inley i onley.

Inlay i onlay.

Inlay i onlay to nowoczesne wkłady i nakłady koronowe, które stanowią alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych dużych wypełnień. Są nowoczesnymi wypełnieniami wzmacniającymi ząb i umożliwiają odbudowę anatomicznego kształtu zęba. Charakteryzują się bardzo dużą trwałością i odpornością na ścieranie. Inlay i onlay wykonuje się na bazie wycisków zębów, a następnie wkleja w miejsce ubytków.

Dział protetyki stomatologicznej w Kubiak Clinic prowadzi dr …

Kto może skorzystać z protetyki stomatologicznej?

Utrata stałych zębów może dotknąć osobę w każdym wieku. Wynika ona nie tylko ze starości, ale również z zaniedbań w zakresie pielęgnacji zębów. Utrata zębów może być także rezultatem przebytych chorób lub doznanych urazów. W tych wszystkich sytuacjach istnieje możliwość przywrócenia zębom dawnego blasku i normalnej funkcjonalności stosując odpowiednie zabiegi protetyczne.

Przykłady fotografii wykonanych przed i po usłudze.

PRZED PO
PRZED PO

Gabinet Kubiak Clinic zapewni Ci profesjonalną opiekę w rozwiązywaniu wielu problemów stomatologicznych.

Leczenie metodą protetyki stomatologicznej w Kubiak Clinic to gwarancja pięknego uśmiechu.

Naszą domeną jest holistyczne podejście do pacjenta.

Zanim podejmiemy decyzję o jakimkolwiek leczeniu lub zabiegu szukamy przyczyny zaistniałej nieprawidłowości u pacjenta. Wielokrotnie dawaliśmy ulgę pacjentom już na etapie konsultacji. Dlatego warto nas odwiedzić i znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Zapraszamy