PEDODONCJA

PEDODONCJA

Pedodoncja jest dziedziną stomatologii skupioną na profilaktyce i leczeniu zębów u dzieci. Zęby i cała jama ustna najmłodszych znacznie różnią się od tych, które posiadają dorośli. Dzieci wymagają innego podejścia w gabinecie stomatologicznym. Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca zajmuje się ząbkowaniem i jego zaburzeniami, leczeniem pierwszych zębów (zębów mlecznych), leczeniem stałych zębów niedojrzałych oraz profilaktyką próchnicy, wad zgryzu i chorób błony śluzowej. Opieka stomatologiczna dzieci i młodocianych to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom stomatologicznym, jakie mogą pojawiać się na każdym etapie rozwoju narządu żucia młodego człowieka. Każde dziecko powinno być pod stałą opieka stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodu.

Dział pedodoncji w Kubiak Clinic prowadzi
lek.dent. Aleksandra Kozubek

Dla kogo przeznaczone jest leczenie pedodentyczne?

Leczenie pedodontyczne przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 1 roku życia, czyli od momentu, kiedy pojawiają się u dziecka pierwsze zęby. Gdy w jamie ustnej dziecka pojawią się zmiany chorobowe, takie jak małe białe plamki na zębach, które sugerują demineralizację szkliwa powinieneś udać się do pedodonty.

Kiedy należy udać się do pedodonty?

Do pedodonty należy udać się już po pojawieniu się pierwszego zęba, czyli zazwyczaj przed ukończeniem pierwszego roku życia dziecka, a następnie kontrolować uzębienie, regularnie co 3 miesiące. Tak częste wizyty (szczególnie do 3 roku życia) wynikają z tego, że proces ząbkowania trwa nawet 36 miesięcy i każdy nowy ząb powinien być zalakowany oraz potraktowany fluorem w celu profilaktyki próchnicy.

Gabinet Kubiak Clinic w ramach pedodoncji wykonuje następujące usługi:

  • Zabieg z zastosowaniem hydroxyapatytu.
  • Fluoryzacja (lakierowanie) zębów – zabieg polega na naniesieniu na uzębienie dzieci i młodzieży substancji długotrwale uwalniającej fluor. Ma na celu ochronę zębów przed rozwojem próchnicy, a także nadwrażliwością.
  • Fluoryzacja na łyżeczce (szczoteczce) – zabieg przeznaczony szczególnie dla najmłodszych, który polega na naniesieniu na łyżeczkę lub szczoteczkę do zębów fluoru oraz trzymanie jej kilka minut w ustach. Ma on na celu dostarczenie jednorazowej, obfitej dawki fluoru i powinien on być regularnie stosowany do około 8 roku życia.
  • Lakowanie zębów – zabieg polega na uzupełnieniu naturalnie powstałych bruzd i wgłębień zarówno na zębach mlecznych jak i stałych, które stanowią doskonałe miejsce do osadzania się resztek pokarmowych, a następnie rozwoju bakterii.

Gabinet Kubiak Clinic zapewni Ci profesjonalną opiekę w rozwiązywaniu wielu problemów stomatologicznych.

Systematyczne korzystanie z usług Gabinetu Kubiak Clinic to gwarancja pięknego uśmiechu.

Naszą domeną jest holistyczne podejście do pacjenta.

Zanim podejmiemy decyzję o jakimkolwiek leczeniu lub zabiegu szukamy przyczyny zaistniałej nieprawidłowości u pacjenta. Wielokrotnie dawaliśmy ulgę pacjentom już na etapie konsultacji. Dlatego warto nas odwiedzić i znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Zapraszamy