Aparat samoligaturujący z systemem Damon

Aparat Damon niezmiennie króluje wśród aparatów klasycznych i zdecydowanie różni się od dotychczas znanych nam – tradycyjnych form korygowania wad zgryzu. Przede wszystkim cechuje się inną budową zamka wraz z mocowaniem za pomocą specjalnych zatrzasków, a nie ligatur, a także zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, dzięki którym Pacjenci mogą liczyć na sprawniejsze oraz płynniejsze przesuwanie się zębów po łuku – bez niekomfortowych tarć czy odczuć bólowych. System Damon to nie tylko rewolucyjne druty i zamki, ale tak naprawdę całkowicie nowy sposób leczenia pacjentów. Zamki w aparacie Damon skonstruowane są w specjalny sposób, aby zęby przemieszczały się zdecydowanie szybciej, oraz płynniej w porównaniu z klasycznym aparatem metalowym. Metoda samoligaturująca skraca czas trwania leczenia, a co za tym idzie ilość wizyt kontrolnych. Ponadto tradycyjne leczenie często wiązało się z wskazaniem do usunięcia zdrowych zębów.

System ortodoncji Damon pozwala na większą rozbudowę łuków zębowych – z tego faktu najczęściej korzystają Pacjenci, u których zdiagnozowano duże stłoczenie zębów przy szerokich podstawach kostnych. Poznaj aparaty samoligaturujące Damon oraz pozostałe estetyczne aparaty ortodontyczne zakładane w naszej Klinice.

Budowa aparatu z systemem Damon

Aparaty ortodontyczne Damon składają się z zamka przyklejonego do zęba oraz łuku, który mocowany jest do zamka przy użyciu wbudowanej klapki. Mocowanie tej technologii wyklucza konieczność ekstrakcji zębów oraz stosowania ekspanderów podniebiennych, które są niekomfortowe, zabierają więcej czasu a także mogą skutkować węższym łukiem zębowym lub bardziej płaskim profilem twarzy.

System składa się z pasywnych zamków samoligaturujących Damon wykluczających konieczność wykorzystania ligatur oraz nowoczesnych drutów indywidualnie dopasowanych do Pacjenta. Aparaty ortodontyczne Damon są zaprojektowane w ten sposób by poprawić ogólny wygląd twarzy każdego pacjenta.

Higiena jamy ustnej przy aparacie Damon

Pacjenci posiadający doświadczenie z aparatami ortodontycznymi wiedzą, jak istotne jest systematyczne i precyzyjne utrzymanie higieny jamy ustnej – w przypadku aparatu Damon sytuacja jest niezwykle prosta. System Damon pozbawiony jest ostrych i trudno dostępnych krawędzi czy zakamarków, w których mogą osadzać się resztki pokarmów – fakt ten ma znaczący wpływ na utrzymanie dobrego stanu jamy ustnej oraz zminimalizowanie lub całkowite wykluczenie możliwości postania kamienia nazębnego oraz ubytków.