Invisalign – niewidoczne nakładki korygujące

Metoda Invisalign to innowacyjna technika korygowania wad zgryzu, która niewielkie nieprawidłowości eliminuje nawet w kilka miesięcy! Pozwala na niesamowitą elastyczność – Pacjent korzystający z tej metody może bowiem ściągać nakładki do mycia i jedzenia, dzięki czemu komfort jest życia nie ulega zmianie, a dbanie o higienę jamy ustnej jest o wiele łatwiejsze aniżeli przy klasycznym aparacie ortodontycznym. Ponadto możliwe jest w nich uprawianie wszelkich sportów, ćwiczenie na siłowni czy pływanie. Z takim rozwiązaniem aparat jest tylko niewidocznym dodatkiem, który nie wpływa w żaden sposób na dotychczasowy sposób życia.

Aparat nakładkowy Invisalign ma wiele punktów przewagi nad klasycznymi aparatami ortodontycznymi. Najważniejszą z nich jest brak metalowych elementów, takich jak zamki, łuki czy pierścienie na powierzchni zębów. Sprawia to, że leczenie ortodontyczne jest praktycznie niezauważalne dla otoczenia. By aparat spełniał swoją funkcję do zębów przyklejone są kompozytowe, niewidoczne guziki, które przyśpieszają ruch zębów a także są stosowane w celu lepszego utrzymania nakładek.

Dopasowanie nakładek Invisalign

Nakładki Invisalign są bezpieczne i uznawane za jedne z najskuteczniejszych, a w dodatku nie wymagają usuwania zdrowych ósemek. Leczenie Invisalign wyklucza wykonywanie standardowych wycisków, wszystko dzieje się za pomocą skanera wewnątrzustnego 3D. Taka technologia pozwala stworzyć wirtualny model zębów, a Pacjent może zobaczyć jak jego uśmiech będzie wyglądał po zakończonym leczeniu. To program odpowiada za planowanie całego procesu ortodontycznego, a lekarz nanosząc zmiany na wirtualny model pokazuje efekt końcowy wymarzonego uśmiechu. W efekcie Pacjent przed rozpoczęciem leczenia nakładkami Invisalign akceptuje zmiany a pracownia drukuje nakładki!

Kiedy warto zdecydować się na Invisalign?

Aparat ortodontyczny Invisalign jak sama nazwa wskazuje, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i komfortowych narzędzi do korygowania wad zgryzu w dziedzinie nowoczesnej ortodoncji. Najczęściej wykorzystuje się go do korygowania takich nieprawidłowości jak:

  • problem stłoczonych zębów;
  • szpar i diastem;
  • przodozgryzu;
  • zgryzu otwartego, głębokiego i krzyżowego.

O skuteczności leczenia w danym przypadku, a także jego całkowitym procesie każdorazowo informuje lekarz.

Ile trwa leczenie aparatem Invisalign?

Czas leczenia aparatem Invisalign:

  • leczenie podstawowe – od 1,5 do 3 miesięcy;
  • leczenie lite – od 3 do 9 miesięcy;
  • leczenie zaawansowane – od 9 do 24 miesięcy.

Aparatem Invisalign może być leczony każdy, niezależnie od wieku. U dzieci takie leczenie może odbyć się od 7 roku życia.

Noszenie aparatu nakładkowego Invisalign

Indywidualnie dopasowane alignery sprawiają, że noszenie aparatu nakładkowego Invisalign jest niezwykle komfortowe! Po pierwszym etapie przyzwyczajenia nakładki stają się niemal nieodczuwalne, a możliwość ściągania ich do posiłków czy mycia zębów jest niezwykle wygodna. Nakładki wymienia się co 7-14 dni i należy je nosić przez 20 – 22 godziny na dobę.

Aparat Invisalign wykonany jest z przezroczystego materiału SmartTrack zapewniającego estetyczny uśmiech!

Wypróbuj swój nowy uśmiech w 60 sekund! Zeskanuj kod (lub wejdź na poniższy link), zrób selfie i przekonaj się, jak działa SmileView.