Korony zębowe

Korony zębowe protetyczne to rodzaj uzupełnienia, który pozwala na odbudowę bardzo zniszczonych zębów. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy naturalnej korony zęba w żaden sposób nie da się odbudować za pomocą materiału kompozytowego. Korona swoim kształtem przypomina swego rodzaju czapkę pokrywającą ząb. Osadza się ją na własnym zębie, który zostaje poddany procesowi oszlifowania. Takie rozwiązanie pozwala na odtworzenie naturalnego kształtu korony zęba i dostosowanie kolorystyczne do reszty uzębienia zachowując najwyższy poziom estetyki.

Korona protetyczna ma swoje zastosowanie nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym, pozwalając przywrócić prawidłową funkcję żucia pokarmów. Korona cementowana jest na stałe, co oznacza, że nie ma możliwości wyjęcia jej z ust. Może być osadzona na własnym zębie lub implancie.

Kiedy warto założyć korony?

Proponujemy naszym Pacjentom pełne leczenie protetyczne, a w tym korony zębowe, które wykonywane są w celu przykrycia zęba:

  • uszkodzonego;
  • zniszczonego;
  • połamanego;
  • ukruszonego;
  • z przebarwieniami.

Jednocześnie pełniąc przy tym funkcję ochraniająca i wzmacniającą. Dobrze wykonane i dopasowane korony zębowe poprawiają wygląd zęba, a w efekcie całego uśmiechu – przywracając nie tylko komfort codziennego spożywania posiłków i mówienia, ale także pewność siebie.

Rodzaje koron protetycznych

Specjaliści z Kubiak Clinic projektują i tworzą dla swoich Pacjentów standardowe i indywidualne wkłady koronowe oraz korony protetyczne w kilku wariantach:

  • porcelanowe;
  • akrylowe, kompozytowe;
  • pełnoceramiczne;
  • porcelanowe na metalu.

Uzupełnienie protetyczne w formie korony jest mocowane w taki sposób, aby nie zaburzać standardowej pracy zgryzu – Pacjenci bez obaw mogą spożywać posiłki, mówić czy żuć.

Jak wygląda leczenie protetyczne w naszym gabinecie?

Pierwszym i najważniejszym etapem leczenia protetycznego jest umówienie wizyty konsultacyjnej w naszym Centrum Stomatologii i Ortodoncji w Wodzisławiu Śląskiem. Lekarz stomatolog po poznaniu oczekiwań Pacjenta tworzy indywidualny plan leczenia. Przed jego przygotowaniem zbiera dokładny wywiad medyczny, wykonuje badanie wewnątrzustne, a także diagnostykę radiologiczną oraz cyfrową. W naszym gabinecie do dyspozycji mamy własną pracownię RTG, gdzie jest możliwość wykonania wszystkich niezbędnych badań. Dzięki tak przeprowadzonej diagnostyce możemy dokładnie zaplanować każdy etap leczenia.