Estetyczne aparaty ortodontyczne

W Kubiak Clinic pomagamy dobrać odpowiednią metodę leczenia do Państwa wady zgryzu oraz trybu życia tak aby aparat stanowił piękny dodatek do codzienności a nie rzecz, która przejmuje nad nami kontrolę.

Oferujemy naszym Pacjentom estetyczne aparaty ortodontyczne, które nie tylko doskonale korygują wady zgryzu, ale także są oryginalnym i subtelnym dodatkiem. Skąd ta nazwa? Aparaty są pozbawione standardowych, metalowych zamków, a ich produkcja opiera się na znacznie delikatniejszych materiałach, które w dodatku charakteryzują się jasnymi, mlecznymi odcieniami lub zupełnie niewidocznym – przezroczystym wykończeniem. Ponadto zamki są doskonale gładkie, bez ostrych krawędzi oraz załamań, dzięki czemu bardzo łatwo je wyczyścić co powoduje, że są odporniejsze na odkładanie się osadów i tworzenie kamienia nazębnego.

W efekcie stały aparat estetyczny to dla wielu modny dodatek, który łączy w sobie skuteczność leczenia z subtelną ozdobą uśmiechu. Pacjentów zainteresowanych tą metodą leczenie informujemy, że w naszej Klinice możliwe jest również założenie aparatu invisalign, a także skorzystanie ze standardowych metod leczenia ortodontycznego.

Dla kogo aparat estetyczny?

Pacjenci rozpoczynający leczenie ortodontyczne mają szereg opcji, z których mogą skorzystać w celu widocznego poprawienia wrodzonych lub nabytych wad zgryzu. Razem z lekarzem omawiają wszystkie argumenty za i przeciw, których efektem jest dostosowanie idealnego planu leczenia. Aparat estetyczny może być założony u każdego Pacjenta, który wymaga skorygowania wady – najczęściej decydują się na niego osoby dorosłe, którym zależy na schludnym wyglądzie w pracy oraz budowie profesjonalnych relacji. Niemniej jednak z metody estetycznego korygowania zgryzu może skorzystać każdy – także dzieci i nastolatkowie.

Ile trwa leczenie estetycznym aparatem ortodontycznym?

Czas leczenia estetycznym aparatem ortodontycznym jest ustalany na podstawie indywidualnego przypadku – nie powinien przekraczać jednak 18 miesięcy. Na wizycie konsultacyjnej ortodonta przedstawi precyzyjny plan leczenia wraz z przewidywanym efektem oraz dokładnym czasem terapii prostującej wady zgryzu. Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem estetycznego aparatu na zęby trwa minimum 12 miesięcy.

Jak dbać o zęby podczas noszenia aparatu ortodontycznego?

Nosząc aparat ortodontyczny zęby należy myć po każdym posiłku. Zalecane jest ograniczanie spożywania pokarmów, które obklejają zęby i zamki aparatu ortodontycznego takich jak: guma do żucia, krówki, żelki oraz pokarmy chrupiące jak paluszki, chipsy, orzeszki.
Można stwierdzić, że zakładając aparat ortodontyczny Twoje nowe nawyki żywieniowe spowodują, że przestaniesz podjadać pomiędzy posiłkami, co spowoduje, że będziesz miał zdecydowanie więcej energii.

Zalecane są również częstsze wizyty u higienistki, która pomoże uporać się z przebarwieniami i płytką nazębną- przynajmniej raz na 6 miesięcy. A u osób z większą tendencją do odkładania się kamienia- raz na 3 miesiące.