Protezy zębowe WODZISŁAW ŚLĄSKI

Protezy zębowe stosowane są, by zastąpić brakujące zęby Pacjenta. Dla wielu osób ich zastosowanie jest szansą na odzyskanie atrakcyjnego wyglądu, poprawy komfortu życia a także przywrócenie naturalnych funkcji jedzenia, oraz mówienia. Do najczęściej używanych rekonstrukcji należą protezy, które odbudowują bezzębie, lub pomagają w uzupełnieniu częściowych braków w uzębieniu. Zapraszamy na konsultację do Kubiak Clinic w celu doboru najlepszego rozwiązania dostosowanego do Państwa potrzeb.

W naszej Klinice przeprowadzamy proces leczenia

W Denta Point przeprowadzamy leczenie za pomocą różnego rodzaju protez, aby możliwe było dopasowanie rozwiązania do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Przykład stanowią klasyczne protezy akrylowe (częściowe bądź całkowite), a także protezy na implantach, trwale zamocowane w jamie ustnej. Stworzenie wszystkich prac protetycznych zlecamy nowoczesnemu laboratorium protetycznemu, dbającemu o najwyższe światowe standardy.

W celu doboru najlepszego rozwiązania dopasowanego do Państwa potrzeb zapraszamy na wizytę konsultacyjną u jednego z naszych lekarzy stomatologów.

Utrata wszystkich zębów negatywnie wpływa na jakość życia. Moje ponad 30-letnie doświadczenie pokazuje, że idealnym rozwiązaniem w przypadku większych braków zębowych i bezzębia jest zastosowanie odpowiednich protez. Jest to niezwykle skuteczna metoda leczenia, o czym przekonało się już ponad 8 000 Pacjentów! Ty również w końcu będziesz mógł cieszyć się swoimi ulubionymi daniami. Koniec z wypadającą protezą podczas śmiechu czy kichania!

Czym właściwie są protezy zębowe?

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się estetycznym i funkcjonalnym zrekonstruowaniem utraconych zębów. W jej ramach w mojej klinice wykorzystujemy korony zębowe (pojedyncze luki), mosty protetyczne (pojedyncze i większe braki zębowe) oraz protezy (bezzębie). Ich zastosowanie pozwala przywrócić naturalne piękno uśmiechu, a codzienne czynności, takie jak spożywanie posiłków, nie sprawiają już dłużej problemów. W codziennej praktyce wykorzystuję nowoczesne rozwiązania. Likwidują one liczne wady tradycyjnych metod, takie jak mała stabilność w jamie ustnej, możliwość wypadnięcia w najmniej oczekiwanym momencie czy ograniczona zdolność do odczuwania smaków z powodu rozbudowanej części podniebiennej.

W Stomatologia Danuta Borczyk pragniemy, aby każde leczenie przyniosło oczekiwane przez Pacjenta efekty, a rezultatem terapii było zrekonstruowanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Nie bez znaczenia dla nas jest również przywrócenie optymalnego rozłożenia sił w jamie ustnej, dzięki czemu można uniknąć wystąpienia migrenowych bólów głowy czy napięć mięśni. Dlatego z powodzeniem wykorzystujemy liczne innowacyjne technologie i wręcz wizjonerskie metody leczenia, takie jak możliwość zamocowania protezy na implantach nawet w trakcie 1 wizyty. Ponad 30-letnie doświadczenie, 8 000 wyleczonych Pacjentów, ogromna wiedza i pasja sprawiają, że z sukcesem rekonstruuję uzębienie nawet w trudnych przypadkach, między innymi przy znacznej utracie tkanki kostnej. W mojej codziennej praktyce obok tradycyjnych metod (protezy akrylowe) chętnie stosuje nowoczesne odbudowy, takie jak protezy overdenture czy protezy na implantach zębowych. Różnorodność stosowanych rozwiązań, możliwość przeprowadzenia precyzyjnej diagnostyki jamy ustnej oraz indywidualne podejście sprawiają, że uzyskane efekty są przewidywalne. W Stomatologia Danuta Borczyk każdy przypadek traktowany jest jako całość, co pozwala rozwiązać źródło problemu, a nie tylko objawy. W ten sposób odmieniam życie Pacjentów na lepsze, a oni mogą cieszyć się zdrowym uśmiechem nawet do końca życia.

Rodzaje protez zębowych

Własny gabinet stomatologiczny otwierałam 30 lat temu z myślą, że najważniejszy jest Pacjent, oczekujący wysokiej jakości leczenia stomatologicznego, i spełnienie jego marzenia o szerokim oraz w pełni funkcjonalnym uśmiechu, który realnie poprawi jakość życia. Dlatego od samego początku działalności wykorzystuję prekursorskie metody leczenia, takie jak protezy overdenture, zapewniające najwyższe standardy na światowym poziomie. W codziennej praktyce z powodzeniem stosuję nowoczesne protezy mocowane na implantach. Ponadto bliska współpraca z firmą NERTZ pozwala przygotować rekonstrukcje, które imitują wygląd zębów, jakie Pacjent posiadał w młodości.

 1. Protezy akrylowe – jest to tradycyjna oraz ekonomiczna metoda leczenia, która umożliwia w krótkim czasie odbudować utracone zęby w szczęce i żuchwie. Wiedza i umiejętności nabyte na prestiżowych studiach w Sienie pozwoliły mi wprowadzić w Stomatologii Danuta Borczyk biofunkcyjną metodę wykonywania protez. Pozwala to idealnie dopasować rekonstrukcję do indywidualnych warunków anatomicznych Pacjenta, przez co nie istnieje ryzyko jej wypadania. Należy jednak pamiętać, że protezy akrylowe cechują się stosunkowo niską wytrzymałością.
 2. Protezy szkieletowe – są stosowane do uzupełnienia kilku braków zębowych. Jest to więc rozwiązanie alternatywne dla mostów protetycznych. Protezy szkieletowe posiadają niewielką część podniebienną, co powoduje, że możliwe jest odczuwanie wszystkich smaków. Ponadto budowa tych rekonstrukcji pozwala na stabilne zamocowanie do reszty uzębienia, dzięki czemu nie istnieje ryzyko ich wypadnięcia. Protezy szkieletowe umożliwiają uzyskanie wysokiego komfortu użytkowania przy stosunkowo niskich kosztach leczenia, jednak należy zwrócić uwagę, że widoczne mogą być metalowe elementy mocujące.
 3. Protezy teleskopowe – jest to rozwiązanie, które idealnie się sprawdza u Pacjentów z małą ilością zębów. Działanie tej rekonstrukcji opiera się na tzw. teleskopach, czyli dwóch koronach: pierwszą mocuje się do oszlifowanego uzębienia, natomiast drugą wkleja się do wewnętrznej części protezy. Taka budowa protezy teleskopowej umożliwia jej stabilne zamocowanie przy zachowaniu wysokiej estetyki, ponieważ w tym rozwiązaniu nie są wykorzystywane w zewnętrznej części metalowe elementy.
 4. Protezy na implantach – przy zastosowaniu tego rozwiązania leczenie jest dwuetapowe. Pierwsza faza terapii polega na wszczepieniu kilku implantów (tytanowe, w pełni bezpieczne śruby), które przejmują funkcje korzeni. W ten sposób tworzona jest swojego rodzaju podstawa umożliwiająca zamocowanie korony, mostu lub protezy. Drugi etap polega na przygotowaniu odpowiedniej rekonstrukcji protetycznej. W klinice Stomatologia Danuta Borczyk znajduje się prywatne laboratorium protetyczne, gdzie doświadczeni technicy z niezwykłą pieczołowitością przygotowują odbudowy. Po stałym osadzeniu protezy na implantach można cieszyć się wszelkimi zaletami tego rozwiązania, a jest ich wiele! Przede wszystkim nie istnieje ryzyko zadławienia się rekonstrukcją w trakcie snu czy jej wypadnięcia podczas śmiania się lub kichania. Przeszkodą nie są również twarde produkty, takie jak orzechy, które można bez problemu pogryźć, co bywa niemożliwe przy zastosowaniu protezy akrylowej.
 5. Protezy overdenture – innowacyjne rozwiązanie świetnie sprawdzające się w przypadku bezzębia. Jest to osadzana na implantach ruchoma proteza, która zapewnia wysoką estetykę oraz stabilność. Co ważne, ta metoda pozwala przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej, tym samym wszystkie codzienne czynności można znowu wykonywać bez jakichkolwiek utrudnień. Niestety, podobnie jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań należy pamiętać o wyjmowaniu protezy overdenture na noc.
 6. Natychmiastowa proteza na implantach zębów – jest to wyjątkowe rozwiązania skierowane do wszystkich Pacjentów, którzy pragną uzyskać znakomite efekty w krótkim czasie. Metoda ta polega na wszczepieniu 4 lub 6 implantów w miejsce po utraconych korzeniach, a następnie niemal natychmiastowy ich obciążeniu przez protezę tymczasową. Rozwiązanie to byłoby niemożliwe do zastosowania, gdyby w klinice Stomatologia Danuta Borczyk nie znajdowała się prywatna pracownia protetyczna. To właśnie w niej doświadczeni technicy z ogromną dbałością o każdy detal przygotowują protezę, a w razie konieczności w bardzo krótkim czasie nanoszą wymagane korekty. Po zagojeniu się implantów tymczasowa rekonstrukcja jest wymieniana na stałą odbudowę. Od tej pory będziesz mógł w końcu zapomnieć o zakrywaniu ust dłonią podczas jedzenia w towarzystwie czy rozmowy ze znajomymi.

Leczenie protetyczne krok po kroku

 1. Konsultacja – każde leczenie rozpoczynam od indywidualnej wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie przeprowadzę wywiad i zapoznam się z Twoimi oczekiwaniami pod względem terapii. Chętnie odpowiem również na wszelkie pytania. Najważniejsze jednak podczas tego etapu jest prawidłowe zdiagnozowanie problemu. W tym celu wykonywane są różne badania w prywatnym centrum diagnostycznym znajdującym się w klinice Stomatologia Danuta Borczyk, które wyposażone zostało między innymi w tomografię komputerową czy RTG. Cyfrowe zdjęcia jamy ustnej pozwalają mi na ocenę stanu zdrowia. Na tej podstawie opracuję i przedstawię indywidualnie dopasowany plan leczenia oraz wstępny kosztorys. W ten sposób już na samym początku dowiesz się, jak będzie wyglądała cała terapia, ile będzie kosztowała oraz jak długo potrwa, przez co zyskasz spokój ducha. Zrozumienie potrzeb Pacjenta i empatyczne podejście pozwala zapewnić najwyższy komfort w trakcie leczenia już od pierwszych chwil spędzonych w moim gabinecie.
 2. Leczenie implantologiczne – zawsze pragnę uzyskać znakomite efekty po zakończonej terapii, dlatego zalecam zdecydować się na rekonstrukcje protetyczne osadzone na implantach. W takim przypadku konieczne jest wszczepienie kilku małych, tytanowych śrubek w miejsce utraconych korzeni. W Stomatologia Danuta Borczyk wykorzystuję wyłącznie implanty klasy premium, między innymi szwedzki system Dentsply Implants®. Materiał, z którego są wykonane, jest biokompatybilny, co oznacza, że jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Wszczepienie implantów w mojej klinice kończy się sukcesem w ponad 99% przypadków. Okres gojenia się implantów trwa kilka tygodni – po tym czasie można przystąpić do kolejnych etapów leczenia.
 3. Pobranie wycisków – niezależnie od tego, jaką metodę leczenia wybierzesz, konieczne jest pobranie wycisku. To właśnie na tej podstawie technicy mogą przygotować odpowiednią rekonstrukcję protetyczną, która będzie idealnie dopasowana do warunków anatomicznych w jamie ustnej.
 4. Wykonanie protezy – doświadczeni technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują rekonstrukcję protetyczną. W tym celu wykorzystywane są specjalne piece do ceramiki, frezarki protetyczne, prasy czy nożyki elektryczne. Posiadanie własnego laboratorium protetycznego sprawia, że w razie konieczności wykonania drobnych korekt można je zrobić na miejscu, nie tracąc przy tym cennego czasu. Od początku założeniem mojego gabinetu była możliwość przeprowadzenia leczenia stomatologicznego w jak najkrótszym czasie. Dlatego w Stomatologia Danuta Borczyk posiadam własne centrum diagnostyczne i laboratorium protetyczne. Umożliwia to przeprowadzenie leczenia szybko przy zachowaniu najwyższej jakości!
 5. Założenie protezy – końcowym etapem terapii jest zamocowanie rekonstrukcji protetycznej. Od tej pory będziesz mógł cieszyć się szerokim i naturalnie wyglądającym uśmiechem, a Twoje życie zmieni się na lepsze!