Wybielanie zębów w ramach stomatologii estetycznej w Centrum Stomatologii Kubiak Clinic w Wodzisławiu Śląskim

Każdy z nas marzy o idealnie białym uśmiechu, jednak nie każdy może się nim pochwalić. Używki takie jak herbata, kawa czy papierosy, a także barwniki zawarte w pożywieniu to tylko niektóre z przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie przebarwień. Na szczęście dziś, dzięki prężnemu rozwojowi stomatologii, każdy z nas może pozwolić sobie na posiadanie śnieżnobiałego uśmiechu. Takie zmiany mogą nastąpić przy pomocy nowoczesnych zabiegów wybielających.

Proponowana przez naszą Klinikę stomatologia estetyczna pozwala na uzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu w bezpieczny sposób – wykonujemy wybielanie zębów nowoczesnymi metodami całkowicie wykluczającymi uczucie nadwrażliwości. W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do wybielania zębów światłem led. Jest to profesjonalna lampa Philips Zoom, która umożliwia poprawienie koloru uśmiechu nawet o 8-9 odcieni.

Zabieg wybielania zębów dostosowujemy indywidualnie do każdego Pacjenta. Na naszą decyzję ma bowiem wpływ kilka czynników – od stanu jamy ustnej, przez układ zgryzu, aż po codzienne przyzwyczajenia, takie jak dieta czy używki.

Zabieg wybielania zębów z odbudową szkliwa

Techniki oraz preparaty stosowane w naszym gabinecie są gruntownie przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Duża ilość ogólnodostępnych preparatów rozjaśnia zęby, natomiast w efekcie pozostawia ogromny uszczerbek w ich kondycji. Używane zbyt agresywne środki niszczą szkliwo, mogą doprowadzić do podrażnienia dziąseł oraz wystąpienia nadmiernej nadwrażliwości zębów. Ponadto czas oczekiwania na efekty domowego wybielania jest dużo dłuższy.

W naszym gabinecie proponujemy zabieg wybielania zębów z odbudową szkliwa wykorzystujący środek zmniejszający nadwrażliwość zębów, przy jednoczesnym widocznym wybieleniu szkliwa nawet o kilka odcieni. Rezultat wybielenia zębów zostaje osiągnięty dzięki zastosowaniu nadtlenku wodoru z nano-hydroksyapatytem, czyli głównym – naturalnym budulcem szkliwa.

Jak przygotować się do zabiegu wybielania?

Przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów w gabinecie, zalecana jest wcześniejsza wizyta kontrolna u lekarza stomatologa, celem zweryfikowania szczelności wypełnień, wyleczenia zębów z próchnicą, a także zabezpieczenia odsłoniętych szyjek zębów.

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania, zalecany jest zabieg higienizacji, czyli scaling (usunięcie kamienia), oraz piaskowanie z polerowaniem (usunięcie osadów, przebarwień), które nie tylko przedłużą trwałość wybielania, ale także nadadzą przyjemne uczucie czystości w jamie ustnej.

Dla kogo wybielanie zębów?

Na estetyczny zabieg wybielania zębów z powodzeniem mogą zgłosić się Pacjenci, którzy:

  • piją kawę i herbatę;
  • palą papierosy;
  • spożywają dużo kolorowych, słodkich napojów;
  • przyjmują wpływające na szkliwo leki i suplementy;
  • z biegiem lat straciły naturalny blask zębów;
  • posiadają nagromadzony osad i nieestetyczne przebarwienia.

Efekty wybielania zębów są widoczne natychmiast i utrzymują się – w zależności od wybranej metody oraz domowej pielęgnacji i diety – do nawet kilku lat. Pacjenci tuż po wyjściu z naszej Kliniki mogą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem i odczuwać gładsze w dotyku zęby. By jak najdłużej cieszyć się wymarzonym uśmiechem, zalecamy wykonywanie zabiegów higienizacyjnych dwa razy do roku.