Bonding zębów

W Kubiak Clinic Centrum Stomatologii i Ortodoncji w Wodzisławiu Śląskim bonding wykonywany jest przez wykwalifikowanych w tej dziedzinie lekarzy dentystów, którzy kształt przyszłych zębów dobierają do rysów twarzy i uśmiechu Pacjenta, biorąc po uwagę jego oczekiwania. Bonding jest metodą estetycznej korekty zębów, polegający na niwelowaniu ich niedoskonałości za pomocą kompozytu. Wykonując zabieg istnieje możliwość wyleczenia drobnych ubytków, zamaskowania przebarwień, poprawy kształtu i koloru zębów, oraz usunięcia diastemy. Cała procedura wykonywana jest wyłącznie przy użyciu kompozytu światłoutwardzalnego, czyli materiału stomatologicznego używanego  między innymi podczas leczenia ubytków próchnicowcyh. Odcień kompozytu można dostosować do koloru zębów, co sprawia, że wypełnienie jest dobrze wkomponowane. Bonding jest metodą minimalnie ingerującą w szkliwo, a co za tym idzie mikroinwazyjną, dającą możliwość poprawy estetyki podczas jednej wizyty w gabinecie.

Bonding polecany jest dla większości Pacjentów zmagających się z chorobowymi lub mechanicznymi uszkodzeniami zębów – o dokładnych wskazaniach, jak i w przeciwwskazaniach do bondingu lekarz protetyk opowie Państwu na wizycie. Należy pamiętać, że dział stomatologii i protetyki jest ściśle związany z indywidualnymi przypadkami Pacjentów, a na proces leczenia może wpływać wiele – wydawałoby się mało istotnych elementów.

Zabieg bondingu często porównuje się do nałożenia licówek – warto w rozmowie z protetykiem poruszyć wszystkie za i przeciw obu metod. Licówki ceramiczne podobnie jak bonding, skutecznie przykrywają niedoskonałości, a także są trwalsze aniżeli licówki kompozytowe. Natomiast jest to uzupełnienie protetyczne, które zalecane przy większych uszkodzeniach. Ich założenie wiąże się z większą ingerencją w strukturę zęba, oraz wymaga jego minimalnego zeszlifowania w celu odpowiedniej adhezji do struktury zęba.

Gwarantujemy, że pomożemy dobierać proces leczenia dostosowany do Państwa możliwości i oczekiwań.

Czy bonding jest inwazyjny?

Bonding jest zabiegiem małoinwazyjnym przede wszystkim ze względu na małą ingerencję w strukturę szkliwa, co można rozumieć przez całkowite wykluczenie etapu szlifowania zębów. Efekt?

Doskonałe wrażenia estetyczne, prostsze utrzymanie higieny jamy ustnej, a także mniejsze prawdopodobieństwa występowania próchnicy i paradontozy.

Znaczną zaletą bondingu jest także fakt, że wymarzony uśmiech możemy uzyskać już na pierwszej wizycie i od razu zobaczyć metamorfozę swojego uśmiechu!