Piaskowanie zębów

Przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów rozbudowaną ofertę profilaktyczną i estetyczną, w ramach której wykonujemy piaskowanie zębów, które wraz z codzienną – domową pielęgnacją może przynieść doskonałe efekty. Zabieg ten ma na celu przede wszystkim usunięcie przebarwień z trudno dostępnych miejsc, które na co dzień mogą być nieświadomie omijane w trakcie szczotkowania, nitkowania czy płukania zębów i jamy ustnej.

Profilaktycznie piaskowanie zębów wyklucza prawdopodobieństwo gromadzenia się kamienia nazębnego, który może prowadzić do znacznych ubytków, a w efekcie leczenia endodontycznego lub nawet konieczności usunięcia zęba.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów wykonuje się za pomocą piaskarki stomatologicznej, która wykorzystując wysokie ciśnienie, dociera i oczyszcza nawet najbardziej trudnodostępne miejsca. Czynność ta zapewnia usunięcie wszelkiego osadu z zębów, a także pozbycie się przebarwień. Poza profilaktycznym aspektem wpływającym na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej – piaskowanie zalecane jest przed wykonaniem wybielania zębów.

Zabieg ten jest dla większości pacjentów bezbolesny, natomiast osoby szczególnie wrażliwe mogą skorzystać z miejscowego znieczulenia.

Nasi specjaliści łączą zabieg piaskowania zębów z lakierem fluorkowym, który zabezpiecza i wzmacnia szkliwo.

Czy powinienem wybrać się na piaskowanie zębów?

Choć piaskowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym, tak o jego wykonaniu powinien zadecydować lekarz dentysta. Przyjmuje się, że proponujemy tę usługę Pacjentom, którzy posiadają widoczny kamień nazębny. Indywidualne predyspozycje, przebyte choroby oraz przyjmowane leki mogą jednak wpływać na wzmożony rozwój bakterii w niewidocznych miejscach, dlatego zaleca się wykonywanie piaskowania systematycznie – najlepiej raz na około 6 miesięcy.